“Aceasta este porunca Mea: sa va iubiti unul pe altul, precum v-am iubit Eu.”
Ascultă Radio Ortodoxia Tinerilor
Seara de rugăciune
Miercuri seara, ora 22:30 »
Fericiticeiprigoniti.net
Cinstește-ți eroii și martirii neamului

Campanii de educație creștin-ortodoxă

Mii de tineri isi pastreaza fecioria pana la casatorieCasatoreste-te de tanarEuharistia continuaDin comorile Sfintei Scripturi  Tu de ce crezi in Dumnezeu        Theologica  Exista distractie si fara alcool

Pune-te în slujba lui Dumnezeu! Fii voluntar în Asociația Ortodoxia Tinerilor!

Dragi prieteni, așa cum vă promiteam în întâlnirile noastre din ultimele luni, am reușit să finalizăm un site dedicat posturilor de voluntariat disponibile în asociația noastră.

Adresa lui este simplă: voluntariat.ortodoxiatinerilor.ro

Dacă vreți să vă implicați în proiectele, acțiunile și taberele noastre, aici mereu veți găsi ce este disponibil de lucru în acel moment în Asociația Ortodoxia Tinerilor. Site-ul va fi updatat la zi cu tot ce se întâmplă în familia noastră. Oricine dintre voi se poate implica, indiferent de vârstă, stare civilă, studii, viață profesională, indiferent de cât timp are la dispoziție... există câte ceva pentru fiecare, de la proiecte online la proiecte în viața reală pentru slujirea aproapelui.

În acest moment pe site veți găsi 12 joburi voluntare:

În curând vom adăuga și altele.

Alătură-te echipei noastre care crește de pe o zi pe altă, și pune-te în slujba lui Dumnezeu pentru a-ți ajuta aproapele.

A fi voluntar în Asociația Ortodoxia Tinerilor înseamnă a fi un tânăr apostol al lui Hristos în Biserica Ortodoxă, ca unii ce suntem mădulare vii ale ei, și care avem această responsabilitate de a mărturisi credința și celor care n-o cunosc.

Fiți curajoși! Implicați-vă! Răsfoiți toate joburile și contactați-ne dacă vă interesează ceva.

 

Claudiu Balan

președintele Asociației Ortodoxia Tinerilor

Pentru a lăsa un comentariu trebuie să te înregistrezi.
Fă-ţi un Cont nou dacă e prima oară când vrei să laşi un comentariu.
Dacă ai deja un cont click aici pentru a intra pe pagina de log in.

Ultimele comentarii

Înregistrare (login)

Dacă aveţi deja un cont, atunci introduceţi userul şi parola în câmpurile de mai jos. Dacă nu, atunci daţi click pe opțiunea "Creaţi un cont". După înregistrarea datelor, veți primi pe mail, un link de confirmare pe care trebuie să dați click pentru a confirma înregistrarea. Imediat după asta vă veți putea loga cu userul și parola definite la înregistrare.

Pentru orice dificultate apărută la logarea pe site, contactați-ne la: contact@ortodoxiatinerilor.ro

Arhiva articolelor

Linkuri

 Portalul Doxologia 

Sanatate si Viata - Pentru un Stil de Viata Sanatos si o Viata Fericita - SanatateSiViata.ro

Ediția a 3-a a cărții "Mii de tineri își păstrează astăzi fecioria până la căsătorie."